sobota, 24 grudnia 2016

Gdzie się podziała Magia Świąteczna?


"Czekaj na te najdroższe prezenty, które wymagają nie pieniędzy i nie sklepu, ale odrobiny uwagi i serca."

Szybciej! Bo nie zdążę ugotować ryby! Szybciej! Bo nie kupiłam jeszcze prezentu! Szybciej! SZYBCIEJ! Bo już są Święta! Ciągły stres, czy wszystko jest na miejscu, czy koszula jest dobrze wyprasowana, czy ciasto nie jest za słodkie a prezent czy się spodoba. W takim pośpiechu ulatuje cały nastrój jaki powinniśmy czuć w tym szczególnym czasie. A później ile zostanie Ci z tego radości?
Nie wiem jak Wam, ale mi bardzo brakuje śniegu. Nie przepadam za nim, jednak cały czas mam nadzieję, że spadnie na święta. Pod jego urokiem serce szybciej mi topnieje i łatwiej o refleksje świąteczne. Kominek, książka, kakao, koc... Zwolnienie codziennego tępa. Tego mi najbardziej potrzeba. Wsłuchania w bożonarodzeniowe piosenki, zapachu dochodzącego z kuchni, miłej rozmowy z rodziną. Święta to czas marzeń. Więc nie bójmy się marzyć!
Przeglądając, któregoś dnia internet natrafiłam na taki obrazek. Może nowy iphone, markowe ciuchy, perfumy, nowy laptop, samochód a może dom? Ludzie przykładają większą wagę do tego co mają kupić komuś niż do życzliwości czy uśmiechu. Materializm w czystej postaci. Niedługo pozabijamy się, żeby sprawić innemu radość, a tak naprawdę nie potrzeba wiele.

W związku z tym, życzę Wam spokojnych Świąt w rodzinnej atmosferze, przepełnionych serdecznymi uśmiechami. Dużo, dużo miłości, zdrowia, radości i aby w te święta spełniły się Wasze marzenia. Oby dotychczasowe waśnie i kłótnie prysnęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Wesołych Świąt Kochani! <3
3 komentarze:

 1. U mnie magia świąt jest i była :) Mimo, że pracowałem ostro co dziennie :((
  Obserwuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, to strasznie ważne, by czuć święta a nie tylko wiedzieć, że są. Moje były w tym roku słabsze, ale cieszę się, że Tobie się udały! Pozdrawiam :3

   Usuń
 2. Fajne zdjęcia, co prawda święta już za nami ale jestem tego samego zdania. Najlepsze prezenty są w naszych sercach! Masz piękny śnieg, dawaj trochę!
  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Elegant Rose - Move